welcome to the Randi and Liviu Teodorescu fanclub!

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

De Pasti

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Invader Lamu
randist rpg-ist
randist rpg-ist

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 479
Puncte Puncte : 541
Reputatie : -2
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: De Pasti   Thu Mar 30, 2017 3:19 pm

Sanara:

Era cu cateva zile inainte de Pasti. Era ziua in care se vopseau si se incondeiau oualele.
Prietena mea deja terminase de vopsit si incondeiat oualele si acum se apucase de facut cozonacii. Eu eram micsorata si imbracata cu rochita de printesa si pantofiorii unei papusi si purtam pe cap drept diadema unul din inelele prietenei mele. Stateam asezata pe castronul de oua, pe oul din varf, cel maio frumos ou incondeiat, folosindu-l drept scaun si stateam in pozitia picior peste picior cu aripile lipite la spate una de alta ca un fluture in repaus. Datorita dimensiunii mele reduse si greutatii mele care acum era nesemnificativa nu eram destul de puternica incat sa sparg un ou asa ca oul ma sustinea fara probleme si fara a se sparge.
Din varful castronului de oua vopsite si incondeiate, o priveam pe prietena mea care incepuse prepararea aluatului pentru cozonaci.
Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

De Pasti
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1