welcome to the Randi and Liviu Teodorescu fanclub!

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

La cina

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Invader Lamu
randist rpg-ist
randist rpg-ist

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 698
Puncte Puncte : 800
Reputatie : -2
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: La cina    Thu Nov 09, 2017 3:08 pm

Eram la cina in sala de mese impreuna cu sora, matusile si prietena mea. Matusa Josephine incepuse sa povesteasca despre cum incepuse ea ca gardian regal fiind sora reginei Eveline care a fost mama mea si cum dupa ce a murit Eveline a urcat la tron o regenta iar ea era pe atunci priministra si sefa a consiliului zanelor si drept urmare in regenta a avut rolul principal ca Regina interimara alaturi de consiliu zanelor si matusa Selene fusese aleasa ca noua sefa a consiliului zanelor. Asta se intamplase cand eu aveam 1 an. Apoi cand regina cea rea detronase regenta ele 2 au fost trecute la munca silnica coborate la simplu rang de zane culegatoare de nectar si polen pana cand au reusit sa fuga impreuna cu mine si sora mea, pe cand eu implinisem 3 ani. Erau constienta ca trebuia sa gaseasca un loc unde nu m-ar cauta nimeni. Ultimul loc in care am fi fost cautate ar fi fost in lumea oamenilor.
Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

La cina
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1